8

Fotodokumentace z průběhu dostihů.

TISKOVÁ ZPRÁVA
z Grand Prix Šnek Turf 2008

Druhý ročník Šnek Turfu, obohacený tentokrát o mezinárodní účast největších suchozemských šneků je již minulostí. Průběh byl velmi dramatický. Po startu se startovní pole okamžitě roztáhlo a do čela se vřítil hlemýžď zahradní našeho mladého trenéra Kotka. Za ním si to šinul šnek pana Říhy, který ale před cílem zastavil a začal požírat dostihovou dráhu.

Achatiny se startovními čísly 1 a 2 i přes povzbuzování a podplácení svými trenéry se nevěnovaly závodu, ale domlouvaly si rande. Na startovním čísle 8 zůstal hlemýžď zahradní mladého trenéra Ježka. Osmička si spletl  závod s volbou Miss šnek a nakrucoval se, ladně natáčel svoji hlavu a mrkal očima na rozhodčího. Těchto zaváhání využily naši albíni dalších nadějných mladých trenérů, Zámečníka a Šnajdra a  nádherným sprintem doběhly do cíle. Kdyby byla vyhlášena soutěž družstev stanuli by na prvním místě.

Jak vyhlásil moderátor dostihů – situace na trati se měnila každou hodinu. Protože závodníci měli do cíle ještě daleko, bylo rozhodnuto Jury závod zkrátit a vyhlásit vítěze podle pořadí na trati ve 12.45 minut, 45 sekund. Jakmile tohle zaslechli závodníci, začali zrychlovat jako jeden muž, správně řečeno jako jeden hermafrodit,  vyrazili jednotně k cíli rychlostí 0,00005 km za hodinu.

V cíli  na ně čekala odměna: kousek voňavého manga do kterého se všichni s chutí zakousli. Odměna náležela
i trenérům. Všichni byli odměněni plyšovým zvířátkem pro štěstí a jako překvapení byla udělena i finanční odměna prvním třem účastníkům.

Vítězný trenér šnečích závodníků, mladý Jakub Kotek, obdržel navíc závodní vůz Ferrari, model  F1 od sponzora  ing. Věry Babincové.

Druhého ročníku dostihů Snek Turf 2008 se zúčastnil i špičkový odborník na chov šneků – slečna Nečesová. Dohlížela nad odborností poroty a dostihového managera - co se názvů týče a  přivezla na ukázku dva obrovitanánské šneky, jejichž potomstvo poběží na 3. ročníku Šnek Turf 2009.

Tito obří závodníci se nemohli současných dostihů zúčastnit, neboť se nevešli do paddocku.

Příští rok se pro ně vybuduje nová dostihová dráha z pevnějšího materiálu a upraví se startovací boxy.